NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcie konkursu

Drodzy Kontrahenci, Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Wyłoniliśmy aż 3 zwycięzców! Ze zwycięzcami skontaktujemy się osobiście w celu przekazania nagrody. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za

Czytaj więcej »

Dzień Dziadka u świń

Dziadkowie i pradziadkowie – dzikie świnie, które przemierzały lasy i pola, były symbolem siły, sprytu i przetrwania. To dzięki nim współczesne świnki są tak wyjątkowe

Czytaj więcej »

Dzień Babci u świń

Czy wiecie, że świnie, tak jak my, mają swoich przodków, którzy sięgają miliony lat wstecz? Ewolucja świń to fascynująca historia, która prowadzi nas do ich

Czytaj więcej »
asf-niby zwalnia ale nadal zagraża świnie tucznik zwierzęta

POLIG: trwa dramat rolników utrzymujących świnie.

Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej POLPIG informuje o dramatycznej sytuacji rolników utrzymujących świnie. Kolejny tydzień z rzędu spadła cena w Niemczech, która bezpośrednio wpływa na ceny na polskim rynku.

– Niemiecki rynek jest obecnie zalewany wieprzowiną z Hiszpanii. Pierwsze sygnały o rosnącej presji na ceny tuczników pojawiły się już w 39 tygodniu roku. Cena skupu tuczników została zmniejszona o 1 cent do poziomu 1,24 €/kg (wbc). Duże rzeźnie nie uznały tak małej redukcji ceny i prowadziły skupy w oparciu o swoje cenniki. Wobec dużej sezonowej podaży żywca oraz słabego zapotrzebowania ze strony przetwórstwa w notowaniach VEZG w 40 tygodniu obniżono ceny skupu o dalsze 4 centy do wysokości 1,20 €/kg wagi poubojowej – komentuje sytuację zza zachodniej granicy KZP-PTCh.

Ponadto w rzeźniach niemieckich brakuje również personelu zajmującego się ubojem i rozbiorem. Obecnie skup jest mniejszy i powiększa się nadwyżka żywca na rynku. Szczególnie jest to widoczne w północno-zachodniej części Niemiec.

– W notowaniach ISN tuczniki w Hiszpanii potaniały o 4 centy. To już szesnasta z rzędu tygodniowa obniżka cen skupu żywca wieprzowego. Półwysep Iberyjski wszedł w sezonowy wzrost podaży tuczników przy mniejszej liczbie turystów i ograniczonych dostawach do Chin. Większa podaż żywca wynika ze wzrostu pogłowia świń o 3,3 proc. rok do roku – tłumaczy związek.

W Holandii presja cenowa spowodowała obniżenie cenników skupowych o 5 centów. Do pogorszenia nastrojów również przyczynił się spadek cen podrobów na rynkach eksportowych.

W kraju dramat rolników utrzymujących świnie trwa. Pojawiają się sygnały likwidacji stad z powodu braku opłacalności produkcji. – Wyrównanie strat z powodu niższych cen świń w strefach ASF jeszcze nie dotarło do rolników. Krajowe skupy oferują średnio za tuczniki w klasie E 5,30 zł/kg (-25 gr/kg t/t) przy rosnących cenach pasz – podsumowuje KZP-PTCh.

Źródło: www.polpig.pl

kubek agrotranshandel zostaw kontakt

ZOSTAW NAM

SWÓJ E-MAIL

a otrzymasz kubek
w prezencie

W podziękowaniu za zostawienie kontaktu kubek w prezencie dla Ciebie.
Wypełnij krótki formularz, a nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą w celu przekazania upominku.

Call Now Button