NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Od prosiaka do tucznika

Od prosiaka do tucznika! Hodowla świń to nie tylko codzienna opieka, ale też obserwacja niesamowitego tempa wzrostu. Czy wiedzieliście, że od etapu prosiaka do etapu

Czytaj więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu

Drodzy Kontrahenci, Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Wyłoniliśmy aż 3 zwycięzców! Ze zwycięzcami skontaktujemy się osobiście w celu przekazania nagrody. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za

Czytaj więcej »

Dzień Dziadka u świń

Dziadkowie i pradziadkowie – dzikie świnie, które przemierzały lasy i pola, były symbolem siły, sprytu i przetrwania. To dzięki nim współczesne świnki są tak wyjątkowe

Czytaj więcej »
prosięta na wsi w australii

Cała Europa boryka się ze spadkiem cen skupu tuczników. Przetrwają najsilniejsi.

Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej POLPIG alarmuje o dramatycznie niskim poziomie cen tuczników w Polsce i w krajach UE.

– Według notowań ISN, we Francji i Hiszpanii ceny spadły o 4 centy i 3 centy odpowiednio za kg wagi poubojowej. Cena w pozostałych krajach unijnych wykazuje stabilizację pomimo większej sezonowej podaży żywca wieprzowego i rosnącej konkurencji na rynku wieprzowiny Wspólnoty – czytamy w raporcie związku.

Dania potwierdza słaby popyt na unijną wieprzowinę przez Chiny. Ponadto od 1 października planowane są spadki cen na podroby wieprzowe wysyłane z Holandii na rynki azjatyckie.

W Niemczech problemem są pełne chłodnie i mroźnie z mięsem wieprzowym, dlatego sieci handlowe rozpoczęły intensywne kampanie i promocje na wieprzowinę. Ubojnie i przetwórnie dotykają również problemy z pracownikami. Ograniczony popyt ubojni przekłada się na rosnącą presję na ceny skupu tuczników. Powiększa się nadwyżka podaży żywca w stosunku do zapotrzebowania przetwórni w północno-zachodniej części Niemiec.

W notowaniach VEZG w dniu 29 września br. cena spadła o 1 cent do wysokości 1,24 €/kg (wbc). – Jak wynika z ankiety przeprowadzanej przez ISN, pomimo lepszych prognoz cenowych w 2022 r., 60 proc. niemieckich producentów prosiąt oraz 40 proc. producentów tuczników zamierza w wciągu 10 lat zakończyć produkcję – komentuje nastroje zza zachodniej granicy POLPIG.

W notowaniach krajowych spadek cen skupu tuczników został zahamowany, ale pozostaje on na dramatycznie niskim poziomie. Średnia cena skupu tuczników w klasie E pozostała na poziomie 5,55-5,60 zł/kg. Niepokoi liczba ognisk ASF u świń w br., która jest największa od początku epidemii.

Źródło: www.polpig.pl

kubek agrotranshandel zostaw kontakt

ZOSTAW NAM

SWÓJ E-MAIL

a otrzymasz kubek
w prezencie

W podziękowaniu za zostawienie kontaktu kubek w prezencie dla Ciebie.
Wypełnij krótki formularz, a nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą w celu przekazania upominku.

Call Now Button